DOPRAVA ZDARMA PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1 500 KČ

knihy
FAQ

Nejčastější dotazy

výkup knih

Co vědět, než nám knihy nabídnete k prodeji

Chcete nám nějaké knihy prodat? Zodpovídáme nejčastější dotazy ohledně výkupu knih.

Jaké knihy vykupujeme?

Chceme, aby se u nás knihy moc neohřály. Bohužel tedy nevykupujeme učebnice, časopisy, ani harlequinky. Jestliže máte nějakou neobvyklou knihu k prodeji, dejte nám vědět. Nabídku vašich knih posuzujeme vždy individuálně.

Vykupujeme také Tarotové a vykládací karty a deskové hry. Vše musí být kompletní a v dobrém stavu.

V jakém stavu by knihy měly být?

Záleží nám na tom, aby nabízené knihy byly v co nejlepším možném stavu. Knihy tudíž nesmí být poničené – polité, natržené ani počmárané. Lehce ohnuté rohy jsou v pořádku. U paperbacku je samozřejmě možné, že i obal bude jevit známky opotřebení.  Jestliže kniha je nějak výrazněji poškozena, zohledňujeme to v ceně a přímo u knihy se tuto informaci dozvíte.

 

Pro lepší přehled je u každé knihy uveden stav: Nový (nové zboží – kniha nebyla nikdy přečtena), Použitý (kniha je ve výborném stavu), Větší opotřebení (běžné u paperbacku).

Jaký je rozdíl mezi přímým a komisním výkupem?

Knihy vykupujeme na základě přímého a komisního prodeje. V případě přímého výkupu dostanete 25 %, jakmile k nám knihy dorazí. Jestliže se jedná o komisní prodej, dostanete 50 % až po prodeji knih na naší webové stránce.

Kdy dostanete své peníze?

V případě přímého výkupu dostanete předem dohodnutou částku na váš bankovní účet do 7 dnů ode dne, kdy k nám knihy od vás dorazily. U komisního prodeje dostanete předem dohodnutou částku až po prodeji knih na našem portále. V tomto případě vám nemůžeme garantovat dobu, kdy se tak stane. Do komisního prodeje přijímáme ale pouze knihy, které mají potenciál pro rychlý prodej.

Jak knihy naceňujeme?

Cenu stanovujeme dle aktuální ceny na trhu a stavu knihy. Např. u knihy zakoupené za 300 Kč záleží, zda se pořád za tu cenu prodává, a jaké jsou aktuální ceny za tuto knihu z druhé ruky. Jakmile nám pošlete fotku svých knih, odepíšeme vám s tím, co bychom si od vás vzali a jakou bychom stanovili cenu. Z toho jednoduše uvidíte, kolik vám udělá těch 50 nebo 25 %.

Jak se k nám vaše knihy dostanou?

Pro odesílání a přijímání knih používáme Zásilkovnu. Stačí proto vaše knihy zanést na nejbližší pobočku Zásilkovny. V případě výkupu pěti a více knih, platíme poštovné my. Při větším počtu knih pošleme kurýra až k vám domů.

nákup knih

Co potřebujete vědět, než u nás nakoupíte

Jak to funguje na e-shopu a na co máte jako kupující nárok.

Platební metody

Knihy můžete platit kartou nebo bankovním převodem. V případě platby kartou budete přesměrování na online platební bránu GoPay. Po úspěšné platbě budete přesměrováni zpět na naše stránky a do zadané emailové schránky vám přijde potvrzení o provedené platbě. Platba na dobírku není možná.

Zasílání do zahraničí

Knihy zasíláme po České republice a na Slovensko. Cena poštovného se odvozuje vždy od platného ceníku, který máte k nahlédnutí v průběhu tvorby objednávky.

Reklamace & vrácení zboží

Ze zákona máte právo na vrácení zboží do 14 dnů. Reklamace se řídí pravidly pro reklamaci použitého zboží. Více informací získáte v dokumentu Reklamace a vrácení zboží.

f
1942 Amsterdam Ave NY (212) 862-3680 chapterone@qodeinteractive.com

Chyba: Kontaktní formulář nebyl nalezen.

Free shipping
for orders over 50%